Jury

XXI Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”

Sebastian Białobrzeski

Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Tańca. W latach 1990 – 2009 tancerz Opery Bałtyckiej.
Ma na swoim koncie liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych, m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech. Tańczył w wielu spektaklach baletowych, współczesnych, operowych i operetkowych – partie koryfejskie i solistyczne, w tym takie spektakle, jak : „Dziadek Do Orzechów”, „Don Kichot”, „Copelia”, Romeo i Julia”, „Korsarz”, ” Giselle”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” „Śpiąca Królewna”, „Dziady”, „Mene Tekel Fares”, „Edith”, „Makbet”, „Abalecadło”, „Piotruś i Wilk”, „Jurand”, „Bolero”, „Anna Karenina”, „Straszny Dwór”, „Carmen”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Turandot”, „Wesele Figara”, „Tanhauzer”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”, „Faust”.
Obecnie współpracuje z ośrodkami tanecznymi w całej Polsce jako nauczyciel tańca i choreograf. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne w kilku technikach: taniec klasyczny, taniec współczesny, jazz, barre au sol, hip hop. Jest twórcą wielu choreografii w dziecięcym i młodzieżowym ruchu amatorskim w Polsce.
W roku 2005 otrzymał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego nagrodę za propagowanie tańca wśród młodzieży i przygotowywanie kolejnych edycji Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Od 2006 roku do chwili obecnej pomysłodawca i instruktor Letnich Warsztatów Tańca w Gdańsku i w Gdyni. W 2008 roku odznaczony SREBRNYM KRZYŻEM za zasługi dla ZHP na XXXV Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach . Współpracował z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro oraz z TVP w realizacji teatru telewizji „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Choreograf i reżyser dwuaktowego spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków” w 2013 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Choreograf i reżyser spektaklu „Dziadek do Orzechów” w Wejherowie i Malborku. Właściciel Agencji Artystycznej „Sebi” – prowadzi warsztaty tańca, w optymistycznym aspekcie dążenia do tanecznej doskonałości , świadomości własnego ciała i wewnętrznej samodyscypliny, jednocześnie nie zapominając o dużej dawce dobrego humoru.

Agnieszka Mołodowicz

Trener, choreograf i sędzia Polskiej Federacji Tańca.

Od 8 lat związana ze Szkołą Tańca Ramada w Opolu, a od 6 lat nauczyciel w Niepublicznej Szkole Baletowej Ramada w Opolu. Od 2020 także sędzia Polskiej Federacji Tańca. Wieloletnia tancerka m.in. tańczyła w Opolskim Teatrze Tańca Współczesnego, z którym występowała w licznych spektaklach.

Specjalizuje się w stylach tańca Modern i Contemporary. Choreografie jej autorstwa od kilku lat plasują się na wysokich miejscach finałowych podczas Mistrzostw IDO, zarówno na arenie Ogólnopolskiej jak i Międzynarodowej m.in. Mistrzostwo Polski w formacjach modern dzieci i juniorów, Wicemistrzostwo w kategorii solo modern juniorów, Mistrzostwo Polski w kategorii solo modern dorosłych, wicemistrzostwo Europy formacji modern dorosłych. Przygotowywała choreografię do jednego z odcinków Tańca z Gwiazdami.

Przez wiele lat uczestniczyła w warsztatach Dancing Poznań organizowanych przez Polski Teatr Tańca oraz w warsztatach Tańca Współczesnego organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca. Brała udział w warsztatach w Broadway Dance Center w Nowym Jorku oraz w Pineapple Dance Center
w Londynie. Ukończyła kurs kompozycji i choreografii tańca pod okiem Iwony Olszowskiej oraz Szkolenie z zakresu motoryki tancerza „Train like dancers” level 1 i 2 organizowanego przez Beatę Nawrot.

Od lat bierze udział w licznych warsztatach i szkoleniach zdobywając wiedzę od wspaniałych nauczycieli i pedagogów m.in. Bill Hotaling, Jose De la Cruz, Nadine Sieber, Tracy Stanfield, Elżbieta Podejko-Duda, Jean Claude Marignale, Jan Ravnik, Rebecca Davies, Kate Jablonski, Paweł Michno i wielu innych.

Andrzej Adamczak

Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu i pedagogikę baletu na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Warszawie. Był solistą baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru DNA przy Operze Szczecińskiej. W 2001 roku związał się z Polskim Teatrem Tańca, w którym przez ponad piętnaście lat był pierwszym solistą. Tańczył w repertuarze klasycznym, neoklasycznym i charakterystycznym („Giselle”, „Szecherezada”, „Ognisty ptak”, „Popołudnie Fauna” itd.) Wybrał jednak taniec współczesny, w którym realizuje się, jako wykonawca i choreograf.

W Polskim Teatrze Tańca tańczył m.in. w repertuarze prof. Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Yossi Berga, Jacka Przybyłowicza, Istvana Yuho-Putto, Thierry Vergera, Nadara Rosano, Jo Stromgrena.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie pedagogiczne w środowisku międzynarodowym (Międzynarodowe  Warsztaty Tańca Współczesnego – Dancing Poznań, Spine off forstudium i dans w Oslo, St. Petersburgu, Reykjaviku, San Sebastian i Hawanie).

Obecnie jest wykładowcą tańca klasycznego, tańca współczesnego oraz contact improvisation na Wydziale Wychowania Fizycznego na kierunku Taniec w kulturze fizycznej w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki (2009) oraz nagrody Młodych Twórców Miasta Poznania (2004).

CHOREOGRAF
Wystawił wiele spektakli dla Atelier Polskiego Teatru Tańca: m.in. „Touch me” (2016), „Need me” (2014), „Volta” (2013 – spektakl powstał w ramach programu „Agon, program komponowania i zamówień choreograficznych” Instytutu Muzyki i Tańca; muzyka skomponowana Iwo Borkowicz),
„Spotkania w dwóch niezrealizowanych aktach” (2011; Teatr Wielki w Łodzi we współpracy z Polskim Teatrem Tańca), „Chopin – Świeże Owoce” (2010; dla Polskiego Teatru Tańca), „Trzy siostry – Wyobrażenie” (2009), „Scan” (2006), „Wchodzę” (2004), „JA-JO” (2002 ), „… szparagijem” (2002). Ponadto
zrealizował „Arbro Cosmica” (2014) dla CK Zamek w Poznaniu oraz „Basia?” Festiwal Młodego Widza Ale Kino! (2002).
Jako freelancer stworzył i wyprodukował spektakle: „Instynkt” (2020) oraz „Nie czas by spać” (2021). W roku 2022 stworzył choreografię wraz z Ewą Wycichowską „El canto del amor triumfante” w Danza Contemporanea de Cuba w Hawanie, w roku 2023 „Body&Soul” dla Szkoły
Tańca Współczesnego w Poznaniu.
Jego spektakle pokazywane były na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: Les Ivernales w Awinionie, Festiwal Tańca w Bielefeld, Ciało/Umysł w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Tańca „Zawirowania” w Warszawie, Polska Platforma Tańca w Lublinie.
TANCERZ
Kreował główne role w repertuarze klasycznym, neoklasycznym i charakterystycznym, m.in. „Giselle”, „Szeherezada”, „Ognisty ptak”, „Popołudnie Fauna”, „Harnasie”, „Grecka Zorba” Wybrał jednak taniec współczesny, w którym spełnia się jako tancerz i choreograf. Tańczył w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, m.in. w choreografiach Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina (Izrael), Yossiego Berga (Izrael), Jacka Przybyłowicza, Istvana Yuhosa – Putto
(Węgry), Thierry’ego Vergera (Francja), Nadary Rosano (Izrael) i Jo Stromgren (Norwegia).
PEDAGOG
Pracuje jako pedagog i choreograf z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Poznaniu i Warszawie. W 2006 roku otrzymał nagrodę za najciekawszą choreografię na II Ogólnopolskim Konkursie Baletowym dla Najmłodszych Tancerzy oraz dwukrotnie (w 2003 i 2005) nagrodę główną za
najlepszą choreografię współczesną na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku. Przygotował również spektakle dyplomowe dla uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu pt.: „Czas młodości” (2006), „Siedem” (2020), „Inieme” (2021).
Współpracował także jako pedagog tańca współczesnego i prowadził seminarium pracy dyplomowej na Wydziale Tańca w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznej w Poznaniu. Od 2017 roku jest freelancerem realizującym się jako choreograf i pedagog tańca.

Współpracuje jako juror na corocznym konkursie tańca Dance World Cup, prowadzi warsztaty tańca współczesnego, contact improvisation oraz własnego repertuaru na międzynarodowych warsztatach w kraju i za granicą.

Trailery wybranych spektakli dostępne są pod adresem:
http://andrzejadamczak.com/Witryna/spektakle.html

© 2018 - XIV Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca” | Realizacja: HD