Jurorzy

XVII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TANECZNEGO „MAGIA TAŃCA”

Sebastian Białobrzeski

SEBASTIAN BIAŁOBRZESKI – zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror.  Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Tańca. W latach 1990 – 2009 tancerz Opery Bałtyckiej.

Ma na swoim koncie liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych, m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech.  Tańczył  w licznych spektaklach baletowych, współczesnych, operowych i operetkowych – partie  koryfejskie i solistyczne, w tym takie spektakle, jak : „Dziadek Do Orzechów”, „Don Kichot”, „Copelia”, Romeo i Julia”, „Korsarz”, ” Giselle”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” „Śpiąca Królewna”, „Dziady”, „Mene Tekel Fares”, „Edith”, „Makbet”, „Abalecadło”, „Piotruś i Wilk”, „Jurand”, „Carmen Suita „Amerykanin w  Paryżu”, „Bolero”, „Anna Karenina”, „Straszny Dwór”, „Carmen”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Turandot”, „Wesele Figara”, „Tanhauzer”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”, „Faust”.

Obecnie współpracuje z ośrodkami tanecznymi w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Kielcach, Malborku, Gorzowie Wielkopolskim, Iławie, Trzemesznie, Bydgoszczy, Koninie, Tomaszowie Mazowieckim, Jastrzębiu Zdroju, Żorach , Lęborku, Przemyślu, Wejherowie, Skwierzynie, Rzeszowie, Stargardzie, Legnicy, Piotrkowie Trybunalskim, Kołobrzegu, Koszalinie i wielu innych w Polsce jako nauczyciel tańca i choreograf. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne w kilku technikach:  taniec klasyczny, taniec współczesny,  jazz, barre au sol, hip hop.  Jest twórcą wielu choreografii w dziecięcym i młodzieżowym ruchu amatorskim w Polsce.

Juror z wieloletnim doświadczeniem:

– Europejskie Dni Tańca – Malbork 2003 – 2014, 2007-2018

– Ogólnopolski Festiwal Tańca –  PSM – Lębork 2010-2014 – przewodniczący jury

– Międzynarodowy Festiwal Tańca – Gorzów 2010

– Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego – Lębork/Łeba 2011-2015 / 2014-2015-2018 – przewodniczący jury

– Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego „Dance Talent”- Gdańsk 2012 – 2014 –  przewodniczący jury

– I Mistrzostwa Polski Dla Dzieci i Młodzieży WFF-WBBF FIT-KID – Starogard Gdański 2013 – Jury

– Ogólnopolski Konkurs Tańca „Taneczne Miraże” Bydgoszcz 2014/2018 – Jury

– Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego „Solo Duet” – Bydgoszcz 2014-2018

– Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej – Łeba 2014 – 2018 przew. Jury

– Otwarty Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym „Trendy Dance Cup” – Pawłowice 2014 – 2015-  koordynator Jury – sędzia główny

– Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” – SUWAŁKI 2015 – 2017 – przewodniczący jury

– Międzynarodowy Festiwal Tańca „TOP ART FESTIWAL” – RZYM – WŁOCHY – 2017 – przewodniczący jury

– Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego „Hipnotic” – Elbląg 2017 – przewodniczący jury

– Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne – Elbląg 2018 – przewodniczący jury

– Międzynarodowy Festiwal Tańca – Ostróda 2018

– Międzynarodowy Festiwal Tańca „TOP ART FESTIVAL” La Costa Musical – Hiszpania – Barcelona Costa Brava – 2018  – przewodniczący jury

– Juror w turniejach cheerleaders.

W roku 2005 otrzymał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego nagrodę za propagowanie tańca wśród młodzieży i przygotowywanie kolejnych edycji Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Od 2006 roku do chwili obecnej pomysłodawca i instruktor Letnich Warsztatów Tańca w Gdańsku i w Gdyni. W 2008 roku odznaczony SREBRNYM KRZYŻEM za zasługi dla ZHP na XXXV Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach . Współpracował z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro oraz z TVP w realizacji  teatru telewizji „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Choreograf i reżyser dwuaktowego spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków” w 2013 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Choreograf i reżyser spektaklu „Dziadek do Orzechów” w Wejherowie i Malborku. Właściciel Agencji Artystycznej „Sebi” – prowadzi warsztaty tańca, w optymistycznym aspekcie dążenia do tanecznej doskonałości , świadomości własnego ciała i wewnętrznej samodyscypliny, jednocześnie nie zapominając o dużej dawce dobrego humoru.

Magdalena Mak-Jeszka

Niezależna tancerka, instruktorka tańca irlandzkiego oraz stepu amerykańskiego, animatorka taneczna, choreograf, a jednocześnie miłośniczka i propagatorka improwizacji tanecznej. Ukończyła studium podyplomowe Formy Taneczno-Gimnastyczne i Fitness przy Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Swoje umiejętności zawdzięcza jednak przed wszystkim regularnym dokształtom podczas warsztatów z następującymi instruktorami:TANIEC IRLANDZKI: Colin Dunne, Máire Clerkin, Catherine Foley, Orfhlaith Ni Bhriain, Mats Melin, Stephen Scariff, Sarah Clark, Shane McAvinchey, Isobel Cunningham, Anna Tillak, Tereza Bernardova, Gyula Glaser, Nicole Ohnesorge

TAP DANCE: Roxane Butterfly, Sara Reich, Sam Weber, Jason Janas, Lisa La Touche, Ruben Sanchez, Adele Joel, Josh Hilbeman, Kazu Kumagai, Jumanee Taylor, Michelle Dorrance, Nicholas Young, Andrew Nemr, Aaron Tolson, Max Pollak, Marc Mendonca, Cristina Delius, Daniel Sandu

Otwarta na to, by czerpać inspiracje z różnych form ruchu, brała udział w licznych warsztatach obejmujących inne techniki taneczne, takie jak flamenco, body percussion, taniec współczesny, lindy hop, collegiate shag, authentic jazz i improwizacja w kontakcie. Założycielka poznańskiego Studia Tańca EtnoBalans, ze społecznością którego pracuje nad lokalnymi projektami tanecznymi m.in. * spektakl Lumen [1] – narodziny światła, np: LUMEN – The Birth of Light, * Etniczna Akademia Tańca [2] – półkolonie dla dzieci * Szmaragdowe Ceili [3] – coroczne imprezy taneczne z okazji Dni Św. Patryka w Poznaniu Pasjonuje ją improwizacja – nie tylko w tańcu. Uwielbia niekończące się możliwości, jakie daje oraz poczucie i świadomość bycia tu i teraz i tworzenia w tym szczególnym momencie. Bardzo ceni sobie również każdą możliwość wymiany z muzykami, zarówno w projektach artystycznych, jak i podczas jam sessions. Prowadzi regularne zajęcia oraz warsztaty tańca irlandzkiego (modern step dance oraz sean nós), tap dance oraz improwizacji (Percussive body) w Polsce i w Niemczech. Obecnie zaangażowana w rozwijanie społeczności EtnoBalans oraz współpracująca z TapBeat -Internationales Steptanz Zentrum Berlin. Odbywa również praktykę pedagogiczną w Berlinie pod okiem Stefi Schmid (Ausbildung zur TanzpädagogIn für Kindertanz), której metodyka oparta jest o podstawy ruchu opracowane przez Rudolfa Labana i Irmgard Bartenieff.

Monika Kieliba

MONIKA KIELIBA – profesjonalna tancerka – urodzona w Ostrowie Wielkopolskim. W wieku  10 lat rozpoczęła eduakację w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu, z licznymi sukcesami w Polsce jak i za granicą, ukończyła szkołę z tytułem najlepszej absolwentki. Swoje kroki stawiała na wielu zagranicznych scenach, co pozwoliło jej na poznanie wielu technik tańca, dzięki czemu jest wszechstronną tancerką, jak i pedagogiem. Na stałe była związana z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Baletem Dworskim „ Cracovia Danza”, Operą Wrocławską a obecnie jest tancerką Opery na Zamku w Szczecinie. Specjalizuje się w balecie klasycznym, tańcu współczesnym, jazzie, tańcu ludowym, charakterystycznym oraz akrobatyce.

Damian Lipiński

Tancerz i instruktor. Regularnie prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w technice hip – hop, laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów tanecznych.

DAMIAN LIPIŃSKI – tancerz, instruktor, choreograf. Regularnie prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w technice hip – hop, laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów, turniejów i festiwali tanecznych. Uczestnik telewizyjnego programu ,,Po prostu bitwa Dziewczyny vs Chłopaki”. Swoje umiejętności prezentował również w trzeciej edycji programu Got To Dance Tylko Taniec, a także jako tancerz w 8 Sezonie programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 17 lat w swoim rodzinnym mieście w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach. Niegdyś jako tancerz, dziś jako przyjaciel zespołu od początku związany z ekipą Ganesz Crest. Wychowanek Beaty Stasiak (założycielki zespołu Ganesz) właśnie jej zawdzięcza swoje najważniejsze osiągnięcia, miłość i pasję do tańca, a przede wszystkim do ludzi. Obecnie instruktor, choreograf  i wychowawca młodzieży w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie.

Zdobyte doświadczenie i umiejętności pozwoliły mu również uczestniczyć i współtworzyć spektakle oraz widowiska taneczne ,,OKNO” ,,18:07″  „Zwierciadło Marzeń”.

Warsztat i wyjątkowe podejście do swoich uczniów zawdzięcza współpracy z  Miejskim Centrum Pomocy Społecznej będąc przy tym częścią grupy wolontarystycznej ,,Agrafka” z którą w 2009 roku otrzymał tytuł  „Nieprzeciętni Pabianiczanie”.

Jak sam mówi ,,To właśnie ten okres okazał się przełomowy w moim życiu i zaszczepił we mnie miłość do pracy z ludźmi, dziećmi i młodzieżą”

© 2018 - XIV Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca” | Realizacja: HD