Jury

XX Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”

Sebastian Białobrzeski

Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Tańca. W latach 1990 – 2009 tancerz Opery Bałtyckiej.
Ma na swoim koncie liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych, m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech. Tańczył w wielu spektaklach baletowych, współczesnych, operowych i operetkowych – partie koryfejskie i solistyczne, w tym takie spektakle, jak : „Dziadek Do Orzechów”, „Don Kichot”, „Copelia”, Romeo i Julia”, „Korsarz”, ” Giselle”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” „Śpiąca Królewna”, „Dziady”, „Mene Tekel Fares”, „Edith”, „Makbet”, „Abalecadło”, „Piotruś i Wilk”, „Jurand”, „Bolero”, „Anna Karenina”, „Straszny Dwór”, „Carmen”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Turandot”, „Wesele Figara”, „Tanhauzer”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”, „Faust”.
Obecnie współpracuje z ośrodkami tanecznymi w całej Polsce jako nauczyciel tańca i choreograf. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne w kilku technikach: taniec klasyczny, taniec współczesny, jazz, barre au sol, hip hop. Jest twórcą wielu choreografii w dziecięcym i młodzieżowym ruchu amatorskim w Polsce.
W roku 2005 otrzymał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego nagrodę za propagowanie tańca wśród młodzieży i przygotowywanie kolejnych edycji Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Od 2006 roku do chwili obecnej pomysłodawca i instruktor Letnich Warsztatów Tańca w Gdańsku i w Gdyni. W 2008 roku odznaczony SREBRNYM KRZYŻEM za zasługi dla ZHP na XXXV Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach . Współpracował z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro oraz z TVP w realizacji teatru telewizji „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Choreograf i reżyser dwuaktowego spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków” w 2013 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Choreograf i reżyser spektaklu „Dziadek do Orzechów” w Wejherowie i Malborku. Właściciel Agencji Artystycznej „Sebi” – prowadzi warsztaty tańca, w optymistycznym aspekcie dążenia do tanecznej doskonałości , świadomości własnego ciała i wewnętrznej samodyscypliny, jednocześnie nie zapominając o dużej dawce dobrego humoru.

Paweł Malicki

Paweł Malicki – tancerz, pedagog, choreograf, trener personalny 

Swoją taneczną drogę zaczął od Studia Tańca Współczesnego „Plus”, działającego przy Konińskim Domu Kultury, gdzie próbował wielu technik tanecznych: taniec ludowy, show dance, disco – dance, modern, taniec współczesny, a także gimnastykę i akrobatykę. Uczestnik wielu warsztatów i festiwali (Konin, Kalisz, Warszawa, Łódź, Bytom). Jest absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, na kierunku taniec współczesny. Jest absolwentem wydziału pedagogiki na specjalności: Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. W 2013 uzyskał dyplom choreografa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalność Choreografia i teoria tańca, a w 2019 dyplom Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Trener personalny.

W latach 2004 – 2006 tancerz Teatru Tańca Alter, gdzie pod okiem Witolda Jurewicza doskonalił swój warsztat, poznawał tajniki tańca współczesnego. Od maja 2006 – adept, a od 2009, po uzyskaniu dyplomu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu – tancerz Polskiego Teatru Tańca. Współpracował z wieloma choreografami: Ewa Wycichowska, Ohad NaharinPaulina Wycichowska, Thierry VergerJoStrømgren, Iwona PasińskaTakako MatsudaYoshiko Waki.

W ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca Paweł rozwinąłswój talent choreograficzny – jest twórcą spektakli: „Kilka kroków (d)o miłości”, „Mat”, ”Secondhand”, „The Unknown Niewiadoma”, tryptyku: „Hello, My Friend!”, „Hello, Stranger!”, „Hello. And Goodbye”, „Kroniki czasu przyszłego: Żywa Historia. Przedmiot myśli”

Pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniuoraz na wydziale Taniec w kulturze fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Prowadzi warsztaty wwielu miastach w Polsce i za granicą.

Laureat indywidualnej nagrody na Międzynarodowych Prezentacjach Tańca Kalisz 2006; Laureat nagrody „The bestduo performance” na międzynarodowym konkursie „Solo & Duo Festival” Budapeszt 2008 za własną choreografię „46”. Choreografia ta przyniosła mu również pierwszą nagrodę w stypendialnym konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna” w 2009 roku. W 2009 roku otrzymał wyróżnienie dla najpopularniejszego artysty scen poznańskich w plebiscycie publiczności „Biały Bez”. W 2013 roku otrzymał on stypendium z programu „Młoda Polska”, przyznawanego artystom do 35. roku życia, odznaczających się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie sztuki. W 2015 roku otrzymał Medal Młodej Sztuki w dziedzinie Taniec.

Weronika Bartold

Aktorka i tancerka. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu. Współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu, w którym brała udział w spektaklach:  „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Faust”, „Aida”, „Romeo i Julia”.

W Krakowskiej Operze Kameralnej zagrała w „Śpiącej Królewnie” oraz ” Dziadku do orzechów”.  W Teatrze AST zagrała w spektaklu „Dogville” w reż. Aleksandry Popławskiej, za który zebrała bardzo dobre recenzje oraz w spektaklu „Maria Stuart” w reż. Szymona Kaczmarka. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie brała udział w spektaklu „Romeo i Julia” w reż. Marcina Hycnara.
W Krakowskiej Operze Kameralnej zagrała w spektaklach „Dziadek do orzechów” oraz „Śpiąca Królewna”, które wyreżyserowała Jadwiga Leśniak Jankowska. W Teatrze Studio w Warszawie zagrała w „Ripley pod ziemią” w reż. Radosława Rychcika, a w Teatrze Nowym w Łodzi  tytułową rolę w spektaklu „Lolita” wyreżyserowanym przez Tomasza Cyza.
Brała udział w głośnej kampanii „Wyloguj się do życia” w reżyserii Kuby Łubniewskiego.
Zagrała w krótkometrażowym filmie ” Czasem tak się zdarza” w reżyserii Łukasza Kabusa.
Miała przyjemność  zagrać w serialach takich jak: „Chyłka”, „Ślad”, „Druga szansa”, „Oko za oko”,  „M jak miłość”.

Otrzymała nagrodę na  V Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bytomiu za choreografię „Dwa po dwa”.
W 2016 roku na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie  wraz z całym zespołem otrzymała nagrodę za spektakl „Dogville”.
Ostatnio pracowała nad projektem „Mozart night” w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz tworzyła choreografię do opery „Bastien i Bastienne”.
© 2018 - XIV Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca” | Realizacja: HD